Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri

I.İCRA VEKİLLERİ HEYETİ    MUSTAFA KEMAL PAŞA 
 
II. İCRA VEKİLLERİ HEYETİ    FEVZİ PAŞA (ÇAKMAK) 
 
III.İCRA VEKİLLERİ HEYETİ    FEVZİ PAŞA (ÇAKMAK) 
 
IV.İCRA VEKİLLERİ HEYETİ    HÜSEYİN RAUF BEY (ORBAY) 
 
V.İCRA VEKİLLERİ HEYETİ  14/08/1923  27/10/1923  ALİ FETHİ BEY (OKYAR) 
 
01.HÜKÜMET  01/11/1923  06/03/1924  İSMET PAŞA (İNÖNÜ) 
 
02.HÜKÜMET  06/03/1924  22/11/1924  İSMET PAŞA (İNÖNÜ) 
 
03.HÜKÜMET  22/11/1924  03/03/1925  ALİ FETHİ BEY (OKYAR) 
 
04.HÜKÜMET  04/03/1925  01/11/1927  İSMET PAŞA (İNÖNÜ) 
 
05.HÜKÜMET  01/11/1927  27/09/1930  İSMET PAŞA (İNÖNÜ) 
 
06.HÜKÜMET  27/09/1930  04/05/1931  İSMET PAŞA (İNÖNÜ) 
 
07.HÜKÜMET  04/05/1931  01/03/1935  İSMET İNÖNÜ 
 
08.HÜKÜMET  01/03/1935  25/10/1937  İSMET İNÖNÜ 
 
09.HÜKÜMET  25/10/1937  11/11/1938  MAHMUT CELAL BAYAR 
 
10.HÜKÜMET  11/11/1938  25/01/1939  MAHMUT CELAL BAYAR 
 
11.HÜKÜMET  25/01/1939  03/04/1939  REFİK SAYDAM 
 
12.HÜKÜMET  03/04/1939  08/07/1942  REFİK SAYDAM 
 
13.HÜKÜMET  09/07/1942  09/03/1943  ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU 
 
14.HÜKÜMET  09/03/1943  07/08/1946  ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU 
 
15.HÜKÜMET  07/08/1946  10/09/1947  MEHMET RECEP PEKER 
 
16.HÜKÜMET  10/09/1947  10/06/1948  HASAN SAKA 
 
17.HÜKÜMET  10/06/1948  16/01/1949  HASAN SAKA 
 
18.HÜKÜMET  16/01/1949  22/05/1950  ŞEMSETTİN GÜNALTAY 
 
19.HÜKÜMET  22/05/1950  09/03/1951  ADNAN MENDERES 
 
20.HÜKÜMET  09/03/1951  17/05/1954  ADNAN MENDERES 
 
21.HÜKÜMET  17/05/1954  09/12/1955  ADNAN MENDERES 
 
22.HÜKÜMET  09/12/1955  25/11/1957  ADNAN MENDERES 
 
23.HÜKÜMET  25/11/1957  27/05/1960  ADNAN MENDERES 
 
24.HÜKÜMET  30/05/1960  05/01/1961  CEMAL GÜRSEL 
 
25.HÜKÜMET  05/01/1961  27/10/1961  CEMAL GÜRSEL 
 
26.HÜKÜMET  20/11/1961  25/06/1962  İSMET İNÖNÜ 
 
27.HÜKÜMET  25/06/1962  25/12/1963  İSMET İNÖNÜ 
 
28.HÜKÜMET  25/12/1963  20/02/1965  İSMET İNÖNÜ 
 
29.HÜKÜMET  20/02/1965  27/10/1965  SUAD HAYRİ ÜRGÜPLÜ 
 
30.HÜKÜMET  27/10/1965  03/11/1969  SÜLEYMAN DEMİREL 
 
31.HÜKÜMET  03/11/1969  06/03/1970  SÜLEYMAN DEMİREL 
 
32.HÜKÜMET  06/03/1970  26/03/1971  SÜLEYMAN DEMİREL 
 
33.HÜKÜMET  26/03/1971  11/12/1971  NİHAT ERİM 
 
34.HÜKÜMET  11/12/1971  22/05/1972  NİHAT ERİM 
 
35.HÜKÜMET  22/05/1972  15/04/1973  FERİT MELEN 
 
36.HÜKÜMET  15/04/1973  26/01/1974  MEHMET NAİM TALU 
 
37.HÜKÜMET  26/01/1974  17/11/1974  BÜLENT ECEVİT 
 
38.HÜKÜMET  17/11/1974  31/03/1975  SADİ IRMAK 
 
39.HÜKÜMET  31/03/1975  21/06/1977  SÜLEYMAN DEMİREL 
 
40.HÜKÜMET  21/06/1977  21/07/1977  BÜLENT ECEVİT 
 
41.HÜKÜMET  21/07/1977  05/01/1978  SÜLEYMAN DEMİREL 
 
42.HÜKÜMET  05/01/1978  12/11/1979  BÜLENT ECEVİT 
 
43.HÜKÜMET  12/11/1979  12/09/1980  SÜLEYMAN DEMİREL 
 
44.HÜKÜMET  21/09/1980  13/12/1983  BÜLENT ULUSU 
 
45.HÜKÜMET  13/12/1983  21/12/1987  TURGUT ÖZAL 
 
46.HÜKÜMET  21/12/1987  09/11/1989  TURGUT ÖZAL 
 
47.HÜKÜMET  09/11/1989  23/06/1991  YILDIRIM AKBULUT 
 
48.HÜKÜMET  23/06/1991  20/11/1991  MESUT YILMAZ 
 
49.HÜKÜMET  20/11/1991  16/05/1993  SÜLEYMAN DEMİREL 
 
50.HÜKÜMET  25/06/1993  05/10/1995  TANSU ÇİLLER 
 
51.HÜKÜMET  05/10/1995  30/10/1995  TANSU ÇİLLER 
 
52.HÜKÜMET  30/10/1995  06/03/1996  TANSU ÇİLLER 
 
53.HÜKÜMET  06/03/1996  28/06/1996  A.MESUT YILMAZ 
 
54.HÜKÜMET  28/06/1996  30/06/1997  NECMETTİN ERBAKAN 
 
55.HÜKÜMET  30/06/1997  11/01/1999  AHMET MESUT YILMAZ 
 
56.HÜKÜMET  11/01/1999  28/05/1999  MUSTAFA BÜLENT ECEVİT 
 
57.HÜKÜMET  28/05/1999  19/11/2002  MUSTAFA BÜLENT ECEVİT 
 
58.HÜKÜMET  19/11/2002  12/03/2003  ABDULLAH GÜL 
 
59.HÜKÜMET  14/03/2003  29/08/2007  RECEP TAYYİP ERDOĞAN 
 
60.HÜKÜMET  29/08/2007   RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri web sitesine yukarıdaki başlıktan ulaşabilirsiniz.
Web Adresi:http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/pCabinetRoot.aspx